Parel Dit is het nieuws


De parel ‘Dit is het Nieuws’ is het arrangement voor radio- en televisieliefhebbers die nieuwsgierig zijn naar de eerste film- en televisiejournaals, de journalistieke en technische ontwikkelingen van het nieuws in die tijd, en wat er allemaal komt kijken bij de productie van een nieuwsuitzending.

Na een ontvangst met koffie/thee en een gebakje maakt u in een rondleiding kennis met het unieke gebouw van Beeld en Geluid. U krijgt een indruk van de gigantische omvang van de nationale televisie- en audioarchieven, die in een ‘canyon’ van zestien meter diep bewaard worden. Ook hoort u op welke manier deze schatkamer, die al meer dan 800.000 uur aan beeld en geluid omvat, wordt gebruikt en hoe het materiaal wordt bewaard voor de toekomst. Na deze kennismaking neemt een interactieve filmpresentatie u mee door de geschiedenis van het journaal, aan de hand van unieke beelden uit het archief.

Dit is het nieuws

De ontwikkelingen door de jaren heen in nieuwsgaring en verslaglegging zijn te zien en de verbeterde techniek en productie komen aan de orde. U ziet de eerste polygoon- en televisiejournaals en het ontstaan van de samenwerking van de omroepen onder de vlag van de NTS. U blikt met verschillende ‘anchormen’ terug op het nieuws en neemt een kijkje achter de schermen.

De Parel Dit is het nieuws is inclusief:

* Ontvangst met koffie/thee en een TV-gebakje
* Rondleiding gebouw
* Interactieve filmpresentatie Dit is het nieuws in de Theaterzaal
* Kortingsvoucher van 25% op de entree voor de Beeld en Geluid experience

Extra Rondleiding Tentoonstelling André van Duin

Van maart t/m oktober zijn de Parel-arrangementen uit te breiden met een rondleiding (30 min.) door de tentoonstelling André van Duin. Wilt u de tentoonstelling en de experience op eigen gelegenheid bezoeken? Maak dan gebruik van 25% kortingsvoucher. 
Prijs: €5,- p.p.

Praktische informatie

Duur: Ca. 2,5 uur
Doelgroep: Groepen volwassenen, geïnteresseerden in thema
Groepsgrootte: Minimaal 15 - maximaal 60 personen
Aanvang: Woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag om 10.00 en 14.00 uur
Verkoopprijs: € 15,75 p.p.

Boek nu