Inscen: Lachen & Luchtig

Comedy en light drama

De tentoonstelling InScène heeft in het onderdeel Lachen & Luchtig aandacht voor comedy en light drama. Dit is de televisie van de lach met situation comedy (sitcom) en ‘light drama’. De gulden regel van humor op tv? Personages moeten vooral niet te veel leren van hun fouten. Herhaling is humor. Daarnaast moeten ze niet leuk doen, maar leuk zijn. Denk aan ‘typetjes’ als Buurman Boordevol (Ja zuster, nee zuster), Mien Dobbelsteen (Zeg 'ns Aaa) of Martin Morero (Gooische vrouwen).

Dramapanorama

Word regisseur van een sitcom

De bezoeker neemt de rol van regisseur aan in een sitcom. Bij een sitcom wordt de scène met meerdere camera's gedraaid, dit noem je meercamera-regie. De regisseur (en de schakeltechnicus) schakelt tussen de verschillende camera's om de scène zo goed mogelijk in beeld te brengen. De bezoeker neem plaats achter 4 monitoren met daarop de beelden van de 4 camera's en bepaalt welke beelden uiteindelijk op tv komen. In de regisseur stoel kan je de scène zo achter elkaar zetten dat hij zo goed en komisch mogelijk werkt. 

In de buitenring kan de bezoeker zijn eindresultaat zien en dat vergelijken met de orginele uitzending. 

Fragmenten

In de jukeboxen buiten de studio zijn fragmenten te zien uit Nederlandse comedy en light drama zoals Swiebertje, Zeg 'ns Aaa, Oppassen!!! en Floor Faber